twarz

KWAS PIROGRONOWY, AZELAINOWY I SALICYLOWY 30% PH 1,5

POTRÓJNA SIŁA EKSFOLIACJI

Seria AHA została stworzona z myślą o aktywnej, wielokierunkowej pielęgnacji. Alfahydroksykwasy (kwasy AHA) wielokrotnie udowodniły swoją skuteczność zarówno w chirurgii plastycznej, medycynie estetycznej jak również kosmetologii. Wyniki badań klinicznych wykazują, że najlepsze efekty osiągane są przy zastosowaniu jednocześnie kilku kwasów owocowych. Produkty kosmetyczne z serii AHA to żele eksfoliujące i gama kosmetyków uzupełniających zabieg. Proponujemy zestaw niezbuforowanych kwasów - glikolowy, mlekowy, winowy, cytrynowy i jabłkowy, skomponowane w odpowiednich proporcjach i stężeniach oraz optymalnie dostosowanym pH. Dodatkowo zostały one wzbogacone w precyzyjnie dobrane składniki aktywne i pomocnicze, które zapewniają wysoką skuteczność zabiegów. Seria AHA + PHA została stworzona z myślą o aktywnej pielęgnacji działającej wielokierunkowo, skierowanej również dla cer wrażliwych, z problemem trądziku różowatego i pospolitego a także przebarwieniami posłonecznymi. Kwas migdałowy pozyskiwany z gorzkich migdałów charakteryzuje się silniejszymi niż inne kwasy AHA właściwościami przeciwbakteryjnymi i depigmentacyjnymi. Połączenie z polihydroksykwasami (PHA): kwasem laktobionowym i glukonolaktonem dodatkowo zwiększa efektywność zabiegu. Polihydroksykwasy stanowią nową generację hydroksykwasów. Działają podobnie jak kwasy AHA, ale nie powodują efektów ubocznych typowych dla alfahydroksykwasów takich jak: pieczenie, szczypanie i zaczerwienienie skóry. Doskonale nawilżają, wzmacniają barierę ochronną skóry, działają przeciwzapalnie, zmniejszają i łagodzą rumień, wzmacniają naczynia krwionośne, hamują działanie enzymów odpowiedzialnych za niszczenie włókien kolagenu i elastyny.

Preparat na bazie kwasu pirogronowego, azelainowego i salicylowego.

Na poziomie naskórka zmniejsza przyleganie korneocytów, a w głębszych warstwach powoduje utratę łączności między komórkami kolczystymi, co skutkuje ścieńczeniem naskórka.

Działa rozjaśniająco i zwiększa świetlistość skóry.

Znacząco redukuje ilość zaskórników (do 72%*) i działa przeciwbakteryjne przez co zmniejsza tłustość skóry i redukuje wykwity trądzikowe.

Stymuluje syntezę włókien kolagenu, elastyny i glikoprotein, dzięki czemu poprawia napięcie i elastyczność skóry.

* Test in vivo przeprowadzony przez niezależne laboratorium badawcze, po serii 6-ciu zabiegów.