twarz

PRZEKŁUWANIE USZU

Urządzenie najnowszej generacji System 75 zostało zaprojektowane jako łatwe w użyciu, wykorzystujące jednorazowe wkłady do przekłuwania uszu - daje to gwarancję bezwzględnej higieny. Dzięki Systemowi 75 ucho nie zostaje przestrzelone tylko zakolczykowane. Zupełnie pozbawione bólu ,perfekcyjnie ciche a przede wszystkim szybkie przekłucie ucha,jest dla klienta jedynie przyjemnością. Wysterylizowane kolczyki do przekłuwania uszu są pozbawione niklu,wykonane są ze stali chirurgicznej zgodnie z Dyrektywą Niklową Unii Europejskiej. Kolczyki nie uczulają i sprzyjają szybkiemu gojeniu. Można je nosić przez wiele miesięcy,bez konieczności ich wyjmowania po sześciu tygodniach,jak w przypadku innych kolczyków.

Zalety:

 • -kształt pistoletu idealnie przylega do dłoni, zapewniając pewny i zrównoważony uchwyt w czasie przekłuwania.
 • -kolczyk i zapinka są zamontowane w plastikowym wkładzie, który następnie jest zapakowany w pojedyncze,sterylne, przeźroczyste pudełko. Wkład z kolczykiem jest instalowany w pistolecie i wyjmowany po wykonaniu przekłucia, bez dotykania wkładu lub kolczyka. Utrzymuje to sterylne warunki w otoczeniu przekłuwanego ucha, dla bezpieczeństwa zarówno klienta jak i wykonawcy przekłucia.
 • -każdy kolczyk z zapinką jest pakowany w swoje własne, sterylne, przeźroczyste pudełko (blister). Używając jednego kolczyka do przekłucia jednego ucha, nie niszczymy sterylności drugiego kolczyka.
 • -wkład z kolczykiem jest tak skonstruowany, aby automatycznie założyć zapinkę na kolczyk, pozostawiając optymalną odległość pomiędzy skórą a kolczykiem i zapinką, zarówno z przodu jak i z tyłu płatka ucha. Ta przestrzeń jest szczególnie ważna dla właściwego przemywania i gojenia ucha.
 • -całkowicie nowy wygląd igły kolczyka zapewnia, że zapinka zostanie ustawiona właściwie, tak więc wykonawca przekłucia nie musi ręcznie poprawiać ustawienia zapinki we właściwej pozycji po wykonaniu przekłucia.

Pielęgnacja po zabiegu

PŁATEK UCHA:

 • -pozostaw kolczyki w uszach nieprzerwanie przez 6 tygodni.
 • -po 6 tygodniach kolczyk może zostać wyjęty i inne kolczyki o prostym drucie mogą być noszone w sposób ciągły.
 • -używaj wyłącznie kolczyków z prostym drutem nieprzerwanie przez pierwsze 6 miesięcy od przekłucia. Kolczyk powinien być wykonany z medycznej stali chirurgicznej lub innego nie alergizującego (nie powodującego uczulenia) materiału.
 • -niewielki ból/zaczerwienienie może wystąpić natychmiast – to normalne. To powinno ustąpić w ciągu 48 godzin pod warunkiem, że pielęgnacja po przekłuciu jest wykonywana właściwie. Jeśli wystąpi nadmierny ból/obrzęk/zaczerwienienie, NATYCHMIAST zasięgnij porady lekarza. Jeśli wdała się infekcja, nie wyjmuj kolczyka, dopóki nie zasięgniesz porady lekarza.

CHRZĄSTKA UCHA:

 • -pozostaw kolczyki w uszach nieprzerwanie przez 12 tygodni.
 • -po 12 tygodniach kolczyk może zostać wyjęty i inne kolczyki z prostym drutem mogą być noszone w sposób ciągły.
 • -używaj wyłącznie kolczyków z prostym drutem, nieprzerwanie przez pierwsze 12 miesięcy od przekłucia. Kolczyk powinien być wykonany z medycznej stali chirurgicznej lub innego nie alergizującego (nie powodującego uczulenia) materiału.
 • -z powodu właściwości chrząstki ucha, szczególna dbałość powinna być zachowana w okresie gojenia. Niewielki ból/zaczerwienienie może wystąpić natychmiast – to normalne. To powinno ustąpić w ciągu 48 godzin pod warunkiem, że pielęgnacja po przekłuciu jest wykonywana właściwie. Jeśli wystąpi nadmierny ból/obrzęk/zaczerwienienie, NATYCHMIAST zasięgnij porady lekarza. Jeśli wdała się infekcja, nie wyjmuj kolczyka, dopóki nie zasięgniesz porady lekarza.